Google maps W serwisie Youtube... W serwisie Facebook... W serwisie Instagram...

Anna Stolarczuk, mob.: +48-88-35-31-000
E-mail: biuro@mybigbox.pl
Konrad Klimek, mob.: +48-506-021-357
E-mail: konrad.klimek@mybigbox.pl

Chcesz się poczuć dobrze w swoim domu? Poznaj 5 korzyści, które płyną ze współpracy z architektem wnętrz


Co sprawia, że Twój dom staje się miejscem, w którym po prostu chce Ci się przebywać? Przestrzenią, gdzie problemy i stres znikają, zastępowane przez poczucie błogości i relaksu? Ludzie, którzy go tworzą? Z całą pewnością tak. Ale na to, jak odbierasz przestrzeń, w której mieszkasz, ma również wpływ jej aranżacja. Aby urządzić swój dom zgodnie z własnymi marzeniami, warto skorzystać z pomocy specjalisty. Sprawdź, dlaczego.

Na pierwszy rzut oka współpraca z architektem wnętrz przy kreowaniu przestrzeni własnego domu może się wydawać zbędnym wydatkiem. W końcu sam wiesz, co lubisz, jakie są Twoje preferencje estetyczne oraz że w salonie potrzebny Ci duży narożnik, w którym rozsiądziesz się wygodnie w leniwy, sobotni wieczór. Poza tym, aranżacja przestrzeni domu to czynność dość intymna – urządzasz miejsce, w którym spędzisz kolejnych kilka lat swojego życia. Niemniej jednak, wcale nie jest tak łatwo idealną wizję, która powstała w Twojej głowie, przełożyć na praktykę. W efekcie nieudanej próby może się okazać choćby, że wymarzona, duża kanapa zajmuje niemal całą przestrzeń Twojego salonu, a Ty nie masz już gdzie umieścić szafy czy komody lub… po prostu jesteś zmuszony przeciskać się przez pomieszczenie. A przecież nie o to chodzi. I właśnie dlatego skorzystanie ze wsparcia profesjonalisty może się opłacać. Co dzięki temu zyskasz?

współpraca z architektem

Projektant wnętrz w pełni wykorzysta potencjał przestrzeni, którą dysponujesz

Nowocześnie urządzone wnętrza to takie, które nie są przeciążone, a jednocześnie „wyciskają” z dostępnej przestrzeni tyle, ile tylko się da. Osiągnięcie idealnego balansu nie jest łatwe – zwłaszcza gdy nie wykonasz rzetelnych pomiarów poszczególnych wnętrz (oraz mebli, które chcesz w nich umieścić) i nie jesteś ekspertem w świecie zasad funkcjonalnej organizacji przestrzeni. Architekt wnętrz spojrzy na przestrzeń Twojego domu obiektywnie i zaproponuje rozwiązania, które zadziałają niezawodnie.

Twój dom stanie się niepowtarzalny

Dużym problemem, który pojawia się wówczas, gdy urządza się dom samodzielnie, jest powtarzanie utartych wzorców i schematów. Efekt? Twój salon oraz sypialnia stają się kalkami wnętrz, które po stokroć widziałeś w katalogach meblowych i prasie branżowej. Brak im nutki indywidualizmu. Tego „czegoś”, co sprawia, że stają się wyjątkowe. Projektant wnętrz nie pozwoli, aby tak się stało. Choć, co oczywiste, będzie się inspirował najnowszymi trendami w świecie designu, dołoży do nich coś oryginalnego i niepowtarzalnego – wyjątkowy mebel, ciekawą dekorację na ścianie czy inny detal, który przełamie konwencje.

Design zachwyci Twoich gości

Marzysz o tym, aby zaimponować osobom odwiedzającym Cię w nowym domu – rodzinie, znajomym czy kolegom z pracy? Aranżacja przygotowana przez projektanta z całą pewnością wywoła efekt „wow”. Co ważne, pierwsze wrażenie utrzyma się dłużej, ponieważ doświadczony architekt wnętrz, np. należący do zespołu MyBigBox, zadba nie tylko o efektowy design, ale i o komfort oraz ergonomię każdego elementu przestrzeni.

Dowiesz się, jak będzie wyglądała aranżacja, zanim ruszą prace

Architekci wnętrz pracują wieloetapowo. Pierwszym krokiem, który wykonują, jest rozmowa z klientem, określenie jego oczekiwań i preferencji estetycznych. Drugim – wykonanie dokładnych pomiarów. Dopiero trzeci krok to wykonanie projektu – wstępnego, który jest formą wizualizacji konceptu, który ma zostać wdrożony. Co ważne, taki projekt zostaje przedstawiony klientowi, najczęściej w kilku wersjach. Nowoczesne studia projektowe wykonują nawet wizualizacje 360 stopni, które nie pozostawiają wiele wyobraźni i bardzo realistycznie odwzorowują ostateczny efekt. W rezultacie, zanim architekt wnętrz przełoży koncepcję na projekt wykonawczy i ruszą prace nad wcielenie go w życie – możesz świadomie podjąć decyzję, czy pomysł architekta jest tym, czego szukasz.

Oszczędzasz czas i nerwy

Nowoczesne studia projektowe oferują kompleksową obsługę. To więcej niż pusty frazes, który słyszałeś już wielokrotnie. Na czym polega ta „kompleksowość”? Mówiąc najprościej – na wsparciu przy realizacji projektu od koncepcji aż po zakończenie wykonania wszystkich prac. Specjaliści mogą – w zależności od tego, co oczekujesz – wykonać jedynie projekt koncepcyjny, przygotować projekt wykonawczy lub zaoferować znacznie więcej. Nadzór nad doborem i zakupem materiałów wykończeniowych i mebli, nadzór autorski nad pracami we wnętrzu, dobór dekoracji i innych detali – w tym tekstyliów, tapet, plakatów, oświetlenia etc… Jednym słowem: Ty zatwierdzasz projekt, a architekt wnętrz wraz z ekipą remontową przejmują na siebie wszystkie dalsze obowiązki. Ponownie wkraczasz dopiero wówczas, gdy wnętrze powierzone w ręce specjalistów jest gotowe do zamieszkania. Bez stresu i straty czasu!

Czy zatem warto zainwestować we współpracę z architektem wnętrz przy urządzaniu domu? Decyzję podejmij sam. Niemniej jednak, zalet takiego rozwiązania jest wiele i w długofalowej perspektywie to inwestycja, która po prostu się opłaca.