Google maps W serwisie Youtube... W serwisie Facebook... W serwisie Instagram...

Anna Stolarczuk, mob.: +48-88-35-31-000
E-mail: biuro@mybigbox.pl
Konrad Klimek, mob.: +48-506-021-357
E-mail: konrad.klimek@mybigbox.pl

Biuro idealne – co jest ważne w projekcie?


Biuro to najważniejsze miejsce w Twojej firmie. Przestrzeń, w której każdego dnia, wspólnie z zespołem pracowników, spędzasz długie godziny. Strefa, w której przyjmujesz klientów i kontrahentów. Twoja wizytówka, a jednocześnie miejsce, gdzie powinieneś czuć się swobodnie i móc z łatwością skupić się na wykonywanych zadaniach. Dlatego tak ważne jest zaprojektowanie biura w przemyślany sposób.

Wygoda czy design? Ergonomia czy stylowe wykończenie przestrzeni? Tak naprawdę, między tymi wartościami wcale nie trzeba wybierać. Dobry projekt uwzględnia i kwestie estetyczne, i marketingowe i – co najważniejsze – funkcjonalne. A oto kilka elementów, których w dobrym projekcie wnętrza biura zabraknąć nie może.

Projekt wnętrza biura, który wpisuje się w Twoje biznesowe DNA

biuro idealne

Czy każde biuro musi wyglądać tak samo? Choć jeszcze do niedawna tak właśnie było, dziś zarówno mniejsze, jak i większe firmy poszukują sposobu na urządzenie przestrzeni biurowej tak, aby była inna niż wszystkie. Dlaczego? Powodów jest co najmniej kilka.

Po pierwsze – gdy biuro jest zaaranżowane tak, aby jego wystrój był zgodny z systemem identyfikacji wizualnej firmy, łatwiej utożsamić tę przestrzeń z konkretną marką. To istotne zarówno z punktu widzenia osób odwiedzających firmę – klientów i kontrahentów – jak i jego pracowników. Styl otoczenia i sposób, w jaki jest ono urządzone, ma wpływ na samopoczucie i może wzmocnić poczucie tożsamości z miejscem pracy. Sprawić, że kolejny dzień w biurze nie będzie przysłowiowym piekłem, a przyjemnością.

Po drugie – ponieważ design, który choć lekko wymyka się tradycyjnym konwencjom, pozwala wyjść poza strefę komfortu i pobudza kreatywne myślenie.

Po trzecie zaś – im bardziej profesjonalnie wygląda biurowa przestrzeń, tym lepszy wizerunek swojej firmy budujesz.

Ergonomia, ergonomia i jeszcze raz ergonomia

Tak jak książki nie powinno się oceniać po okładce, tak projektu biura nie powinno się uznawać za dobry, dopóki nie zadziała w praktyce. Co to oznacza? Ładne meble biurowe nie mogą być tylko ładne. W końcu Ty i Twoi pracownicy spędzacie przy biurkach nawet po kilkanaście (o zgrozo!) godzin dziennie. A skoro tak, liczy się ergonomia. Jest istotna nie tylko ze względu na obowiązujące przepisy BHP, choć i o nich zapominać nie można. Przede wszystkim ważny jest jednak komfort pracy, który zapewniają. To właśnie dlatego dobry projekt wnętrza biura zwraca szczególną uwagę na:

Nawet najmniejsze niuanse mają kolosalne znaczenie.

Nie tylko biurka i krzesła konferencyjne…

Nowoczesne biuro to przestrzeń, w której warto zaaranżować kilka stref. Tak, aby pracownicy mogli – w przerwie od wykonywanych zadań – zrelaksować się i nabrać sił. Dlatego dobrym pomysłem jest również zaprojektowanie strefy „chilloutu” – osobnego kącika lub pomieszczenia (oddzielonego od „biurkowej” części choćby delikatnym przepierzeniem), w którym znajdą się np. workowe siedziska lub inne komfortowe krzesła, gdzie będzie można oderwać się na chwilę od obowiązków. Ta nowoczesna wersja pokoju socjalnego powinna uwzględniać w wyposażeniu również sprzęt, który pozwoli np. na podgrzanie drugiego śniadania, a także szafę/ wieszak na ubrania.

Jaki styl aranżacji wnętrza biura spisze się najlepiej?

Na pytanie o idealny styl, w którym zostanie zrealizowany projekt wnętrza biura nie ma jednej dobrej odpowiedzi. Wszystko zależy bowiem zarówno od charakteru prowadzonej przez Ciebie działalności, jak i dostępnej przestrzeni, specyfiki marki, a także indywidualnych potrzeb. Najpopularniejsze rozwiązania estetyczne w drugiej dekadzie XXI wieku to jednak styl industrialno-loftowy, a także skandynawski i minimalistyczny. Wszystkie pozwalają skutecznie uporządkować przestrzeń i wprowadzić do niej powiew świeżości.

Przełożyć teorię na praktykę…

Przejście od założeń i koncepcji do ich realizacji to największe wyzwanie, jakie stoi przez Tobą, gdy urządzasz biuro. Jeżeli chcesz mieć pewność, że przestrzeń biurowa zostanie urządzona i estetycznie, i funkcjonalnie i w zgodzie z charakterem Twojej marki – zainwestuj we współpracę z profesjonalistą. Możesz się zdecydować np. na projektowanie wnętrz biurowych w ramach współpracy ze studiem architektonicznym takim jak MyBigBox. Specjaliści zajmą się jego aranżacją od A do Z, a efekt będzie dokładnie taki, jakiego oczekujesz Ty, Twoi pracownicy oraz klienci.